فواید برنج قهوه ای

برنج قهوه ای سرشار از آنتی‌اکسیدان‌های قوی است که به گونه‌ای گسترده از بدن در مقابل رادیکال‌های آزاد اکسیژن محافظت می‌کنند. این برنج دارای آنتی‌اکسیدان مهمی به نام سوپراکسید دیسموتاز استتخ که سلول‌ها را از آسیب‌های ناشی از اکسیداسیون در روند تولید انرژی محافظت می‌کند. در مقایسه‌ای که بین برنج قهوه ای و سفید انجام شده است، مشخص شد که برنج قهوه ای اثر بهتری در برابر رادیکال‌های آزاد دارد و به پیشگیری از بیماری‌هایی که به واسطه‌ی اکسیداسیون عارض می‌شوند (مثل سکته‌ی قلبی) کمک می‌کند.

از فواید برنج قهوه ای تأثیر آن در کنترل وزن افرادی است که با چاقی مبارزه می‌کنند. این برنج حاوی منگنز است که به سنتز چربی بدن کمک می‌کند. مطالعاتی که در این زمینه انجام شده، نشان داده است مصرف غلات کامل مانند برنج قهوه ای دارای اثرات مثبت بر روی بدن است؛ چون موجب کاهش شاخص توده‌ی بدن و چربی آن می‌شود. برنج قهوه ای به افزایش فعالیت گلوتاتیون پراکسیداز که یکی از آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی است و همچنین به بالا رفتن سطح کلسترول خوب (HDL) در افراد چاق کمک می‌کند. جوانه‌ی برنج قهوه ای هم اثرات ضدچاقی مؤثری دارد.

افراد همیشه به دنبال سرچشمه‌ی جوانی هستند، به خصوص وقتی که ۴۰ سالگی آنها خط خورد و موهایشان شروع به کاهش می‌کند. برنج قهوه ای شاید تنها برنجی باشد که به تحریک رشد مو کمک می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند. از نظر متخصصان تغذیه، ماده‌ای در برنج قهوه‌ای وجود ندارد که بتوانید آن‌را در جای دیگری بیابید، فیبر زیاد، کلسیم، آهن و … . غلظت این ویتامین ها و مواد معدنی در یک ماده غذایی باعث می شود برنج قهوه ای برای موها و بدن شما بسیار عالی باشد. فیبر به کبد کمک می‌کند تا بدن را از زباله های اضافی و سموم ناسالمی که می‌تواند به بدن آسیب برساند تمیز کند و رشد موها را افزایش دهد. اما یک ویتامین خاص در برنج قهوه‌ای وجود دارد که باعث می شود به آن تلنگر بزند که به آن بیوتین گفته می‌شود.[۳] بیوتین همچنین به عنوان ویتامین H و B7 شناخته می‌شود. این یک بخش جدایی ناپذیر از تولید سلول ها و رشد سلول‌ها ، تولید اسیدهای چرب و متابولیسم چربی‌ها و اسیدهای آمینه است. همچنین به انتقال دی اکسید کربن در بدن کمک می‌کند. این خاصیت به تحریک مو و ناخن کمک می‌کند ، بنابراین بیوتین در بسیاری از محصولات آرایشی مخصوصاً برای مو یافت می شود. بازرگانی برنج شالیزار یونسی

یکی از اصول مهم و نتیجه گرفتن، در این رشته تبعیت درست از برنامه غذایی است. بدنسازان با رعایت این موضوع، از بروز هرگونه خطرات احتمالی که بر اساس تمرینات فشرده ممکن است پدید آید جلوگیری می کنند.
استفاده بدنساز از این برنج، یکی از مواد های غذایی، که در برنامه تمرینی چه دوره حجمی و چه دوره کات مربیان آن را پیشنهاد می کنند. برای عملکرد بهینه عضلاتشان به مقدار زیادی کربوهیدرات نیازمند هستند.
آنچه که برنج قهوه ای را ممتاز از برنج سفید می کند. برتریت در مواد های مغذی می باشد.
فسفر: تصفیه مواد زاید و ترمیم سلول و بافت های آسیب دیده
ویتامین بی: درمان کم خونی، رشد و ترمیم پوست، نقش اساسی در حرکات بدن و ماهیچه ها
سلنیوم: جلوگیری از پیری، محافظت از بیماری های قلبی خاص، افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن
منگنز : افزایش انرژی و تجزیه اسید های چرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *