تشخیص برنج کهنه و تازه

برنج شالیزاربرادران یونسی

تشخیص برنج کهنه و تازه :

به برنجی که از مدت زمان برداشت و نگه داریش تا مرحله‌ی فروشش حداقل ۴ تا ۶ ماه گذشته باشه، برنج کهنه گفته می‌شه. برنج کهنه نهایتأ تا یکسال تو انبار می‌مونه که بهش برنج پارساله هم میگن. برنج نو برخلاف این نوع مدت زمان برداشت تا فروشش خیلی کوتاهه که بخاطر همین بهش میگن برنج تازه یا امساله.

راه تشخیص برنج تازه و کهنه

برنج تازه چون تازه برداشت شده از رطوبت بالایی داره، آبداره درصد آمیلوزشم خیلی بالاتر از برنج کهنه‌س. میزان آمیلوز دقیقا همون چیزیه که باعث میشه برنجتون شفته بشه و بهم بچسبه هرچی بیشتر باشه احتمال شفته شدن برنجتون بیشتره. چرا که درصد آمیلوز با افزایش حجم، پف کردن، جداشدن دونه های برنج از هم، بهم چسبندگی برنج رابطه ی مستقیم داره. هر چه برنج کهنه تر باشه درصد آمیلوزشم خیلی پایینتره و از کیفیت پخت خیلی بالاتری برخورداره.این درصد آمیلوزکه به صورت محلول تو آب وجو داره، فقط از طریق انبار داری درست کاهش پیدا می‌کنه و باعث افزایش سختی و کاهش چسبندگی برنج میشه. یادتون نره که عوامل محیطی هم خیلی تو کمک کردن به این قضیه موثره مثلا برنجی که با رطوبت اولیه ۱۲% ذخیره می‌شه بافت سخت تر و فشرده تری نسبت به برنجی داره که با رطوبت ۱۵% الی ۱۸% نگه داری شده. یه ویژگی دیگه اینه که عطر و بوی برنج نو اونقد زیاده که گیجت می‌کنه، درحالی‌که برنج کهنه بخاطر موندگی زیاد از عطر و بوی خیلی کمتری برخورداره اما یادتون باشه در حدی هم نباشه که بوی موندگی و کپک زدگی گرفته باشه. راه دیگه هم که بتونین این دوتا برنج رو از هم تشخیص بدین اینه که رنگ برنج نو خیلی شفاف و روشنه ولی برنج کهنه تیره تر و کدر تره. تفاوت بعدی تو اینه که وقتی این دوتا دونه برنج و کف دستت نگه می‌داری می‌بینی که برنج کهنه یه گردی از خودش روی دستت میزاره درحالیکه برنج نو، چون هنوز حالت تازگیه خودشو داره، هیچ ردی از خودش بجا نمیزاره. یه روش دیگه هم که میشه برنج کهنه رو از نو تشخیص داد اینه که با دندون برنج و تست کنید اگه شکست یعنی برنج تازه‌س چون آبدار‌تر و در نتیجه ام شکننده تره اگه نه که کهنه‌س و حسابی سفت و سخته. و اما اینجا اون جاییه که میگن هیچ ارزونی ای بی علت نیس! چرا؟ چونکه برنج کهنه با توجه به کیفیتی که نسبت به برنج تازه داره صد درصد قیمت بالاتری هم داره.

نتیجه گیری :

برنج کهنه خیلی با کیفیت تر از برنج تازه اس و من به شخصه این برنج رو بیشتر برای پخت پیشنهاد می‌کنم چون کاملأ باب میل مهمون داریه، هم خوب قد می‌کشه هم اصلأ شفته نمی‌شه. سعی کنین با مشخصاتی‌که بهتون گفتم بتونین برنج کهنه رو از تازه تشخیص بدین و از خرید و پخت یه برنج خوب لذت ببرین! و اما مهم‌ترین نکته اینه که ملاکتون برای یک برنج خوب حتمأ تست کردن پخت وعطر و بوی برنج باشه هر چه کمتر، برنج کهنه‌تر و درنتیجه پخت عالی‌تر و فوق العاده‌تر!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *