قیمت برنج تازه بیشتر است یا کهنه؟

یکی از نکاتی که هنگام خرید برنج باید به آن توجه کرد، برنج کهنه یا نو بودن برنج است. هرکدام از این برنج ها مزیت های خاص خودش را دارد. اما اگر به دنبال برنج با کیفیت بهتری می گردید، بازرگانی برنج شالیزار یونسی برنج کهنه را به شما پیشنهاد می کند.

برنجی که حدود ۵، ۶ ماه از برداشت آن گذشته باشد پخت بهتری دارد و بهتر ری می کند. از طرف دیگر برنج نو دارای عطر و بوی بیشتری است، به صورتی که بعد از پخت این عطر بیشتر هم خواهد شد و لذت غذا خوردن را چند برابر می کند.

در هنگام خرید برنج باید برنج یکدست باشد و هیچ گونه برنجی دیگر با آن برنج اصلی قاطی نشده باشد. بسیاری از فروشندگان و تاجران برای سود بیشتر برنج های مختلف را با هم مخلوط می کنند و به قیمت برنج گران تر به فروش می رسانند.

برای مثال برنج هاشمی و شیرودی  تقریبا شبیه به یکدیگر هستند و اگر با برنج ها آشنا نباشید امکان دارد این دو رقم را با یکدیگر اشتباه بگیرید. لذا برای خرید برنج حتما از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید.

 

برنج تازه ارزانتراست یا کهنه؟

بدلیل اینکه برنج تازه وارد بازار میشود قیمت ها رقابتی است قیمت برنج تازه ارزانتراز برنج کهنه مشود .برنج کهنه گرانتر میشود و قیمت خودش  را دارد .به این دلیل که برنج تازه پخت خوبی ندارد بعلت رطوبت زیادی که دارد .مصرف کننده باید از برنج کهنه استفاده کند تا برنج تازه رطوبتش را از دست بدهد .پس بنابراین باید فعلا از برنج کهنه  استفاده کند تا برنج تازه جا بی افتد .

نتیجه گیری :

برنج کهنه گرانتراز برنج تازه است 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *