جلو گیری از شفته شدن برنج

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برنجتان خراب شده است، مخصوصاً زمانی که برنج را با عجله می جوشانید، برنج شما خراب شده است، بنابراین ما به این فکر می کنیم که از تجربه خودمان برای شما در این مقاله توضیح بدیم، اگر برنج شما خراب شد چه باید کرد. یا آن شفته شد چه باید کرد و امیدواریم این مطالب به شما کمک کند، پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

به چه برنجی شفته میگویند؟

وقتی برنج را زیاد بپزید و برنجتان خیلی نرم و چسبنده، چسبناک یا خرد شود، به آن برنج شفته می گویند.

بازرگانی برنج شالیزار یونسی
قابلمه مناسب برای پخت برنج را انتخاب کنید

وقتی می خواهید برنج را دم بکشید، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید اندازه قابلمه است. وقتی قابلمه شما کوچک است، فضای کمی برای برنج وجود دارد و بنابر این برنج شما شفته می شود. بنابراین باید قابلمه ای را انتخاب کنید که اندازه برنج شما دو برابر باشد.تا برنج شما قد کند و بتوانید غذاهای خوشمزه بپزید.

برنج را در آب نمک خیس کنید

خیساندن برنج در آب نمک به مدت ۲ ساعت قبل از پختن از شکسته شدن برنج شما جلوگیری می کند. وقتی می‌خواهید برنج را خیس کنید، به هر فنجان برنج یک قاشق چای‌خوری نمک اضافه کنید و زمانی که می‌خواهید برنج را بپزید، ۱ قاشق چای‌خوری نمک اضافه کنید. نمک به ازای هر دو فنجان برنج

نکته: برای خیس خوردن برنج، برنج را خوب بشویید و روی برنج آب بریزید و به اندازه ای که گفتیم نمک اضافه کنید تا خیس بخورد.
روغن و مقدار زیادی از آن را اضافه کنید
یکی از راه های جلوگیری از شفته شدن  برنج اضافه کردن روغن است که برنج را بهبود می بخشد و بافتی براق در حین پختن به آن می دهد بدون اینکه بشکند.

در حین پختن برنج را هم بزنید

زمانی که برنج در حال جوشیدن است سعی کنید از قاشق برای هم زدن آن استفاده نکنید، هنگام اضافه کردن نمک قبل از پختن برنج به تدریج از آن استفاده کنید. با قاشق ۱-۲ بار برنج را هم بزنید تا نمک به خوبی در آب پخش شود برنج را خوب بپزید.

نحوه نجات برنج شفته

اگر برنج شفته شده است و سریع متوجه آن شدید می توانید با استفاده از روش هایی که در زیر توضیح داده ایم از آن جلوگیری کنید.
اگر فکر می کنید آب داخل برنج زیاد است، در قابلمه را باز کنید و بگذارید آب آن به سرعت کشیده شود و روی برنج خشک شود.
اگر احساس کردید برنج وا میرود  یا شفته میشود، کمی آبلیمو به آن اضافه کنید. این کار باعث سفید شدن برنج و جلوگیری از چسبندگی و خشک شدن بافت آن می شود.
اگر برنج شما شفته شده  وهیچ راهی  بجز سرو ندارید، برنج را برای هر نفر در قالب بریزید، حداقل موقع سرو جلوه خوبی پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *