بابرنج شفته چه کنیم؟

با برنج شفته چه کنیم؟


 

شاید برای شما پیش امده که برنجتون شفته شده باشه. در این مواقع اگه زمان دارید  میتونید پلو تازه درست کنید دوباره و یا اینکه به جای برنج یک غذای دیگه که با برنج پخته شده درست میشه مثل سوپ، آش ، شیربرنج ، کوکو یا کوفته برنجی و … درست کنید ولی اگه مهمان داشته باشید و وقت نداشته باشید حتما از این که برنجتان شفته شده نگران و کلافه خواهید شد.

بازرگانی برنج شالیزار یونسی

راهکارهایی برای برنج شفته

برنج رو زیاد هم نزنید

خیلی از شما، وقتی که برنجتون شفته می شه شروع میکنید بازم به کفگیر زدن به برنجو هم زدن و اصلا نمیدونن که با این کار برنج بیشتر له می شه.

برنج رو آبکش کنید و روی ان آب سرد بریزید

برنج رو سریع  داخل  آبکش بریزید و روی ان آب سرد بریزید. این کار باعث میشه لعاب اضافه برنج بیرون بره و در ضمن آب سرد باعث میشه برنج نرم تر از این نشه.

برای بخار کردن آب اضافی برنج، شعله را بیشتر کنید

بیشتر کردن شعله باعث میشه آب اضافی برنج تبخیر بشه و کمی خشک تر بشه. ولی مراقب باشید برنج را نسوزونید.

بعد از آماده شدن برنج زیرش رو خاموش کنید و بگذارید کمی سرد بشه.

البته ما این نمیگیم که برنج رو سرد و یخ بخورید فقط چند لحظه بزارید بخار برنج بره و یکم از حالت نرمی در بیاد .

سعی کنید برنج رو قالبی در بیارید.

میدونیدکه واسه برنج قالبی لازمه کمی برنج نرم تر برداشته بشه .پس میتونید به این بهانه که میخواستید برنج رو تو قالب های آماده (قالب های گرد ، قلب، گل و … ) آماده کنید و بخورید. گذاشته اید برنج یکمی نرم‌تر بشه.

ته برنج ته دیگ بزارید

اگه برنج شما شفته شده، حتما ته آن ته دیگ نان یا سیب زمینی بزارید ، اگه کسی به خاطر نرم و خمیری شدن برنج کمتر برنج خورد میتونه کنار غذا از ته دیگ استفاده کنه. راستی یه ته دیگ طلایی باحال نظر مهمونا رو از نرم شدن برنج قدری پرت میکنه.

به برنج روغن اضافه کنید

برای اینکه برنج سالم  و رژیمی بخورید به برنج روغن اضافه نکنید، ولی زمانی که برنج شفته میشه لازمه که حتما به برنج روغن داغ یا کره اضافه کنید چون روغن باعث میشه دونه های برنج از هم جدا بشه و بهتر دیده بشه، این کار و وقتی برنج نرم شده و به بهتر شدن ظاهر برنج کمک میکنه  پس حتما این کار را انجام بدید.

به برنج آب اضافه نکنید

بعضیا وقتی برنج رو آبکش میکنند یزره  آب به کناره آن اضافه میکنن تا برنج بخار کنه و دم بکشه. ولی این کار را زمانی برنجتان شفته شده اصلا انجام ندید. چون ما الان باید همه سعی مون رو بکنیم آب اضافه برنج خارج شود تا خمیرتر نشود.

در قابلمه را باز یا نیمه باز بزارید

اگه عادت دارین برای دم کردن پلو در قابلمه را کیپ کنین یا از دم کنی استفاده کنین اگر برنجتون شفته شد این کار را کنین و از دم کنی استفاده نکنین و در قابلمه رو نیمه باز یا کاملا باز بزارین. اگر در قابلمه بسته باشه ، بخار آب به صورت قطره های آب به داخل پلو برمیگرده و باعث میشه نرم تر بشه. نگران پخته شدن برنج نباشین چون همین حالا برنج شما زیادی پخته شده !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *